İyi Ki Akıllı Telefonum Var Dedirtecek 4 Uygulama

1) Sleep Cycle

Yazılımcılar; rüyanızın en güzel yerinde alarm çalmasın, gözünüzün tekini bile açmakta zorlanacak kadar derin uyuyorken uyandırılmayın diye bir uygulama geliştirmişler. Uygulamanın çalışma prensibi ise şöyle;

Sleep Cycle, telefonunuzun ivme ölçer donanımını kullanarak yataktaki en küçük hareketinizi dahi algılayabiliyor. Uykunuzun ise bir takım aşamaları var, basitçe derin uyku ve hafif uyku ve uyanıklık hali olarak tanımlayabileceğimiz bu aşamalarda vücut hareketliliği önemli ölçüde değişiklik gösteriyor. Örneğin derin uyku anında vücudunuz neredeyse bir ölününki kadar hareketsizdir ve o an uyandırılırsanız bütün gün yorgunluk hissiyle başa çıkmak durumunda kalırsınız. Sleep Cycle işte bu noktada devreye giriyor. Uyanmanız gereken en geç saati belirliyorsunuz ve Sleep Cycle sizin için yarım saatlik* bir aralık belirliyor. Örneğin en geç 7.30’ta uyanmanız gerekiyorsa, Sleep Cycle 7.00-7.30 aralığında, uykunuzun tespit ettiği ‘en hafif’ anında sizi uyandırıyor. Üstelik bir dizi çalışma ve deneylerden geçirilmiş alarm melodileri de anne eliyle uyandırılmış hissini önemli ölçüde artırıyor. Uyandıktan sonra uyku analizine bakabiliyor ve hangi saatlerde derin, hangi saatlerde hafif uyku halinde olduğunuzu inceleyebiliyorsunuz. Uygulamanın olumsuz olarak değerlendirilebilecek tek yanı, en iyi sonucu elde etmek adına yayılan radyasyonlara rağmen telefonunuzu baş ucunuza koymak zorunda olmanız. Bunun için ise telefonu uçak moduna alma önerisini sunmuş yazılımcılar, ancak yine de dikkatli olmakta fayda var.

*Optimum aralık yarım saattir. Kendi yapacağınız ayarlara göre, 10 dk ila 90 dk arasında bir aralık belirleyebilirsiniz.

2) Alarmy
80 ülkede, Appstore’da kendi kategorisinde 1 numara olarak zirvesini korumuş olan bu uygulama Android’lerde de kullanım halinde ve ” Uyuyabilirsen Uyu !” sloganıyla iddiasını gösteriyor. Önceden bir fotoğraf çekiyorsunuz ve alarm ayarlarını kişiselleştiriyorsunuz. Kolay, orta ve zor seviyelerinden birini işaretleyerek, belirlediğiniz saatte çalan alarmı durdurmak için fotoğrafı bir daha çekmek zorunda kalıyorsunuz. Örneğin zor seviyeyi seçtiyseniz, fotoğrafın nerdeyse tıpatıp aynısını, aynı uzaklıktan, aynı koşullarda çekmeden durmuyor alarm. Üstelik güç düğmesini de engelliyor ve telefonu kapatamıyorsunuz ! Naçizane tavsiyem, uyandığınız yerden uzakta banyo gibi bir yeri çekmeniz yönünde. Hem Sleep Cycle’ı hem bu uygulamayı indirdiğinizde, eğer hayat boyu uyanmayacakmış gibi uyumak konusunda iddialı iseniz oldukça etkili bir çözüm elde etmiş olacaksınız.
3) Whaff

Damlaya damlaya göl olacağına inanıyorsanız, boş vakitleri de değerlendirmek adına tam size göre bir uygulama Whaff. Uygulama yazılımcıları, indirme ve tanınma oranınca para kazandıkları için reklam yöntemi olarak burayı kullanıyor diyebiliriz. Gelelim biz kullanıcıların bu durumdan nasıl faydalanabileceğine:
İndirdikten sonra elbette yapmanız gereken ilk şey hesap açmak; Facebook’unuz ile hesap oluşturduktan sonra istenilen kodu DM46302 olarak girebilirsiniz. Ardından Whaff’ın önerdiği uygulamaları yüklüyor ve yükleme başına para kazanıyorsunuz. İsterseniz bunları yükledikten sonra silebilirsiniz, bu bağlamda herhangi bir para kaybı yaşanması durumu söz konusu değil. Ancak daha fazla kazanmak istiyorsanız bazı uygulamalar süreklilik gösteriyor ve eğer silmezseniz Whaff’ın belirlediği birkaç dk’lık girişlerinizde de ekstra kazancınız oluyor.

1.50 dolar, 0.5 cent gibi cüzi miktarlar söz konusu ancak uzun süreli kullanımda en azından harçlık olarak değerlendirilebilecek kazançlar elde etmek mümkün. Daha sonra bu kazançları isterseniz nakit para şeklinde alabiliyor, isterseniz Playstore hediye kartı gibi Whaff’ın desteklediği başka şeylere de dönüştürebiliyorsunuz. Para olarak almak için yalnızca Paypal seçeneği bulunuyor. Bu kart iste Migros’tan bile kolayca alabildiğiniz, hesabını kendinizin de kurabildiği internet alışverişleri için kullanılan bir kart ve kredi kartı kullanımından çok daha güvenli olduğunu söylemek mümkün.

4) Clue

Sıradaki uygulamayı ise kadınların dikkatine sunuyorum: Clue, alanındaki en iyi menstrüasyon döngüsü uygulaması. Ne zaman regl olacağınızı belirlemekle kalmıyor; eğer uygulamaya gerekli özeni gösterir ve yönelttiği çok yönlü soruları (vücudunuzdaki ağrılar, ruh haliniz vs) günü gününe yanıtlarsanız, sizin için en doğru sonuçları çıkarıyor ve hamile kalmak istiyorsanız birliktelik yaşamanız gereken zamanı gösteriyor.

Şu kategoriye gönderildi: Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir